#

320 hektarów historii - Tajlandzkie dziedzictwo w Skansenie Muang Boran

Muzeum na Świeżym Powietrzu Muang Boran, czyli Skansen Starożytnego Syjamu, jest największym tego typu obiektem na świecie, zajmującym obszar 320 hektarów.

W jego obrębie znajduje się 116 replik budowli, prezentujących słynne zabytki i atrakcje architektoniczne Tajlandii.

Skansen Starożytnego Syjamu, zwany również największym muzeum na świeżym powietrzu na świecie, rozciąga się na obszarze 320 hektarów w pobliżu farmy krokodyli w prowincji Samut Prakan. Znajdują się tam 116 budowli, które ukazują słynne zabytki i atrakcje architektoniczne Tajlandii.

Teren skansenu ma kształt zbliżony do geograficznego układu Królestwa Tajlandii, a poszczególne budowle zostały umieszczone w miejscach odpowiadających ich położeniu na mapie kraju.

Niektóre z budowli są dokładnymi replikami istniejących lub już nieistniejących obiektów w rzeczywistej wielkości, podczas gdy inne zostały pomniejszone. Wszystkie repliki zostały skonstruowane przy udziale ekspertów z Muzeum Narodowego, aby zapewnić dokładność historyczną.

Do wyjątkowych dzieł należą między innymi dawny Wielki Pałac w Ayutthaya (zniszczony podczas inwazji birmańskiej w 1767 roku), Sanktuarium Phimai w Nakhon Ratchasima oraz Wat Khao Phra Viharn, położony przy granicy z Kambodżą.