#

Wiosenna wędrówka przez krainę Japonii

Spacer po Shinjuku Gyoen National Garden wśród pięknie kwitnących drzew wiśni to prawdziwa przyjemność. Tradycja podziwiania kwiatów kwitnących wiśni sięga setek lat wstecz, a okres ten jest jednym z najważniejszych w roku w życiu każdego Japończyka.

Wspinaczka na Górę Fuji, najwyższy szczyt Japonii (3.776 m), wpisany na listę UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Japonii. Jest to święte miejsce dla Japończyków i inspiracja artystyczna.

Kolejnym obowiazkowym punktem w Japonii jest zwiedzanie Zamku Matsumoto, jednego z pięciu zachowanych w oryginale zamków japońskich. Zamek ten znany jest jako zamek Kruków ze względu na czarny kolor zewnętrznych ścian, co odróżnia go od większości japońskich zamków. Na zakończenie dnia polecamy udać się na kolację w stylu japońskim, w hotelu z "papierowymi" ścianami.

Po kolacji nocleg na matach tatami oraz pokaz bębniarzy japońskich, takich jak ci, którzy przygrywali w dawnych czasach samurajom przed decydującymi bitwami pomiędzy szogunatami różnych regionów. Zdecydowanie przywołują ducha i tradycję Japonii - to naprawdę warto przeżyć.

Tsuwano jest jednym z kilku miast w całej Japonii nazywanych „Małym Kioto”. Otoczone malowniczymi wzgórzami, miasto zachwyca wąskimi górskimi ścieżkami i drogami. W centrum miasta stoją stare rezydencje samurajskie z białymi glinianymi ścianami, ciemnoczerwonymi dachówkami i drewnianymi kratami w oknach, przypominającymi minione czasy emanując atmosferą minionych wieków. Przez środek miasta przepływa kanał z żywymi kolorowymi karpami japońskimi, które dodają kolorytu całej okolicy.

W Tsuwano znajduje się Świątynia Taikodani Inari, jedna z pięciu największych i najważniejszych świątyń Inari w Japonii. Do niej z miasta prowadzi malownicza i stroma ścieżka Bramy Torii. 15-minutowa wspinaczka przez ten charakterystyczny tunel bram torii prowadzi do głównego terenu świątyni, z piękną świątynią centralną, wieloma chramami dookoła i tarasem, z którego rozpościera się piękna panorama miasta i okolicy.

Świątynia Fushimi Inari Taisha, znana również jako Świątynia Bogini Sake i Ryżu w Kyoto, słynie z tysięcy cynobrowych bram torii i uważana jest za jedno z dwudziestu najpiękniejszych miejsc w całej Japonii. Słynna ścieżka Bram Torii to w rzeczywistości ponad 10 tysięcy wotywnych bram, które są strzeżone przez lisy, uważane za boskie posłańce.

Sanktuarium Inari jest najważniejszą świątynią shintoistyczną w Japonii, wznoszącą się na zboczach góry o tej samej nazwie, o wysokości 233 metrów. Na terenie świątyni nakręcono film "Wyznania Gejszy", a zdjęcia przedstawiające świątynię Inari można znaleźć w wielu czasopismach i gazetach na całym świecie. Zdecydowanie jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii."